Ekonomi

Türk Genel Müdürü GSK Norveç’e

GSK, küresel üst yönetim kadrosunu Türk yöneticilerle güçlendirmeye devam ediyor. Halen Singapur’da Klasik Markalar için Global Pazarlama Lideri olan Ömür Akalın Erin, 1 Nisan 2023 prestijiyle GSK Norveç’in Genel Müdürü olarak atanmıştır.

2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ömür Akalın Erin, Aynı yıl GSK Türkiye ekibine Temel İlaç Tanıtım Sorumlusu olarak katıldı. GSK’daki kariyeri boyunca CNS ve Üroloji İş Birimi Müdürü, Klasik Markalar ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Müdürü, HIV İş Birimi Müdürü, Türkiye İlaç İş Birimi Müdürü ve Gelişmekte Olan Pazarlar Merkez Bölge Solunum Franchise Pazarlama Lideri olarak görev yaptı. Akalın Erin, en son Singapur’da 100’den fazla ülkeden sorumlu olarak Klasik Markalar Global Pazarlama Liderigörev başındaydı.

Nisan ayının getirdiği prestij ile GSK Norveç’in Genel Müdürü olarak göreve başladı. Hayat Akalın  Erin,Yeni görevinde ayrıca Avrupa Bölgesi Pazar Liderlik Ekibi’nin bir üyesi olarak görev yapacak.

GSK Türkiye, bölgesinde en çok yeteneği yurt dışına gönderen ülke olarak öne çıkıyor.

Gelişim ve yetenek yönetimi stratejileri doğrultusunda başarılı liderler yetiştirmeyi hedefleyen GSK Türkiye, çalışanlarına küresel ölçekte farklı kariyer fırsatları sunmaktadır. Bölgesindeki ülkeler arasında yurt dışına en çok yetenek gönderen ülke olarak öne çıkan GSK Türkiye, son 3 yılda yurt dışında farklı rollere atandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu