Haber

Portekiz ve Brezilya Havacılık Şirketleri, Askeri Uçak Üretmek İçin Mutabakat Zaptı İmzaladı

LİZBON, 25 Nisan (Xinhua) — Önde gelen Portekizli havacılık şirketleri ve Brezilyalı havacılık şirketi Embraer, Pazartesi günü Avrupa’da askeri uçak üretmek için bir mutabakat zaptı imzaladı.

Mutabakat zaptı, Portekiz Başbakanı Antonio Costa ve 4 günlük resmi ziyaret için Portekiz’e giden Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’nın katılımıyla imzalandı.

Embraer Savunma ve Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joao Bosco Costa Junior, “Bugün, bu mutabakat zaptının imzalanmasıyla, A-29 Super Tucano ile ilgili teknolojilerin geliştirilmesine devam etmede önemli bir adım daha atıyoruz.”

A-29 Super Tucano ile ilgili teknolojilerin üretileceğini söyleyen Costa Junior, uçağın yeni versiyonunun Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nün (NATO) operasyonel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılacağını söyledi.

Embraer ile anlaşma imzalayan Portekizli şirketler, Engineering and Artifact Development Center (CEiiA), Empordef Information Technologies (ETI), GMV ve OGMA (General Aviation Materials Workshops) oldu.

Embraer, dünyanın en değerli uçak şirketlerinden biridir. Firma, A-29 Great Tucano ve KC-390’ın yanı sıra Komuta Kontrol Merkezi (C4I), radarlar, IGK (İstihbarat, Gözetleme ve Keşif) ve uzay çalışmaları gibi bir dizi entegre analiz ve uygulama sunuyor.

haber-akdagmadeni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu