Haber

Kızını Su Kanalına Bırakan Anne Gözaltına Alındı

KOCAELİ’nin İzmit ilçesinde 3 günlük kız çocuğunu su kanalına bıraktığı için gözaltına alınan anne MG’nin ifadesinde, bebeğin evlilik dışı ilişkiden olduğunu söylediği ve onu terk ettiği öğrenildi. Ailesinin bunu öğrenmesi halinde onu öldüreceğinden korkuyordu. MG adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, koruma altına alınan bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Dün meydana gelen olayda, İzmit ilçesine bağlı Malta Mahallesi’nde yola geçiş için inşa edilen merdivenlerden ağlayan bebek sesi duyan vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Merdiven altındaki su kanalında bulunan kız bebek, ambulansla Kocaeli Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. 2 kilo 875 gram ağırlığında, 48 santimetre boyunda ve durumunun iyi olduğu bebeğin mamayla beslendiği belirtildi.

YOĞUN ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA KADININ KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan soruşturmaya, bebeğin ölüme terk edildiği ve olayın ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ olduğu değerlendirilerek Cinayet Büro Amirliği ekipleri dahil edildi. Kamera ve hastane kayıtları incelendikten sonra bebeğin bırakıldığı yere geldiği belirlenen kadının görüntüleri, bebekle birlikte hastaneden ayrılan kadınlarla karşılaştırıldı. Bebeği bırakan kadının, olay günü refakatsiz olarak taburcu edilen ve bebeğiyle birlikte hastaneden ayrılan MG olduğu belirlendi. Adresi belirlenen MG, İzmit’te yakalanarak gözaltına alındı.

EVLİLİĞİN DIŞINDAN DÜNYAYA AÇILDIĞI İÇİN KORKUYORDU.

Anne MG’nin verdiği ifadede; 24 Ekim’de doğum yapmak için Kocaeli Şehir Hastanesi’ne kaldırıldığı, 26 Ekim’de taburcu edildiğinde ise yaya olarak bebeğin olduğu noktaya gelerek bebeğini çöpe attığını söylediği öğrenildi. Bebeğin evlilik dışı doğduğunu söyleyen MG’nin, çocuğun babasının kendisinden hamile kaldığını bildiğini ancak hamilelik sürecini bilmediğini söylediği öğrenildi. MG’nin, ailesinin bu durumu asla kabul etmeyeceğinden ve kendisini öldüreceklerinden endişe duyduğunu ve bu nedenle bebeği terk ettiğini söylediği de belirtildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan MG, adliyeye sevk edildi. MG hakim karşısına çıktı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu