Haber

Gaziantep-Mersin arasında hızlı tren var.

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep’te Askerler buluşması programına katılan eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, otobüs şoförleri ile bir araya geldi.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Gaziantep’in mevcut altyapısının daha da güçleneceğine vurgu yaparak, “Şu anda Mersin’den Gaziantep’e uzanan hızlı demiryolu projemiz devam ediyor. Altyapısı kısa sürede tamamlandı. Üst yapısı neredeyse bitti. Bundan dolayı Mersin limanına çok rahat ulaşma imkanımız olacak. İkinci ihalesini yapacağımız Amanos tüneli ile İskenderun limanına çok kısa sürede ulaşacağız. Yüzyılda Türkiye’nin böyle bir bölgesini göreceğiz. Gaziantep, Hatay, Adana ve Mersin Türkiye’nin ikinci Marmara bölgesi olacak. Milyonlarca insanın istihdam edildiği, iş ve yemek için bu bölgeye akın ettiği bir havza haline gelecek. Bu nedenle Gaziantepimiz bu altyapılarla önümüzdeki dönemde çok daha güçlü bir konumda olacaktır” dedi.

Geçtiğimiz dönemin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’te yapılan çalışmalara değinerek, “Size hizmet etmek bizim için büyük bir onur çünkü biz size hizmet için siyaset yapıyoruz. Özellikle Gaziantep’te çok iş yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte ulaşımın önemine ve planlamanın en zor iş olduğuna vurgu yaptı. Şehir büyüyor. Şehirler bedenler için emsaldir. Sağlıklı büyümemiz gerekiyor. İki şeyi akıcı hale getirmemiz gerekiyor. Su rahat akmalı, can damarı, ulaşım kolay akmalı. Bunları başarmamız için güç çok önemli” dedi.

aralikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu