Ekonomi

ABD’de Tether ve Bitfinex aleyhine açılan davada mahkeme kararı reddetti

ABD Bölge Mahkemesi, Tether ve Bitfinex aleyhine açılan toplu dava davasını reddettiğini duyurdu. Mahkeme, davacıların şikayetinde “USDT’nin gerçek değerinin düştüğünü” gösteren hiçbir olgunun bulunmadığına ve “makul ihlal iddialarının” bulunmadığına karar verdi.

bağ ve Bitfinex, geçtiğimiz dönemde haklarında açılan davadan başarıyla ayrıldı. ABD Bölge Mahkemesi toplu davanın reddine karar verirken, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Başkanı, toplu davanın reddine karar içeren 6 sayfalık kapsamlı ve kesin bir karar paylaştı. Davayla ilgili olarak mahkeme, davacıların şikayetinde “USDT’nin gerçek değerinin düştüğünü” gösteren hiçbir olgunun bulunmadığına ve “makul ihlal iddialarının” bulunmadığına karar verdi.

Yargılamanın bu erken aşamasında toplu dava şikayetinin tamamının reddedilmesi, davacıların iddialarının herhangi bir yasal dayanaktan yoksun olduğu gerçeğini vurgulamaktadır. Tether ve Bitfinex her zaman sözlerini yerine getirmeye ve müşterilerinin ve topluluklarının korunmasını sağlamaya odaklanır.

Hibya Haber Ajansı

haberarsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu